Till kassan
La Roche-Posay Lipikar Light Balm AP+M 400 ml

La Roche-Posay Lipikar Light Balm AP+M 400 ml

Produkten har utgått
Beskrivning
La Roche-Posay Lipikar Light Balm AP+M är en kroppskräm för torr hud. Formulan innehåller Aqua Posae Filiformis+Microresyl AP+M och thermalskt vatten från La-Roche Posay. Balmen är avsedd för ansiktet och kroppen och passar personer med torrhet och känslig hud. Detta balsam är anti-kliande och lugnande.

Applicera på morgonen och kvällen och kombinera gärna tillsammans med Lipikar Sydnet AP+ Shower Cream för en fullständig rutin. La Roche-Posay Lipikar Light Balm AP+M kommer i generös 400 ml tub med pump och är tillverkad i Frankrike.

  • Parfymfri
La Roche-Posay, experter gällande daglig och kompletterande behandling för sensitiv hud, erbjuder ett stort urval av dermokosmetiska produkter för alla behov. #1 rekommenderat hudvårdsmärke av dermatologer i Sverige. Källa: Undersökning av den dermokosmetiska marknaden utfört av A+A; 480 dermatologer i Sverige mellan Jan. 2021 & April. 2021.

Maximalt 6 stycken av denna produkt kan köpas åt gången.
Produktfakta
Varumärke
EAN
3337875803786
Förpackningsstorlek
400 ml
Jämförpris
87,25 kr/100 Ml
Dosering & Användning
Vid kontakt med ögonen, skölj omedelbart och rikligt med vatten.
Produktrekommendationer
Något för dig?
Kontakta oss