Beskrivning
Antiseptiskt hudrengöring för djur. Ett antiseptisk schampo som desinficerar och rengör päls och hud på djur. Innehåller återfuktande ämnen för att förhindra att huden torkas ut vid upprepade behandlingar.
Produktfakta
Dosering & Användning
Vid hudåkommor på djur. Färdig att användas. Massera in klorhexidinschampo och låt verka i 10-15 min. Skölj ur noggrant. Undvik att få schampo i ögon och inne i öron.
Innehåll
Innehåll: Aqua, Natrium Cocoamphoacetat, Decyl Glukosid, Klorhexidindiglukonat 4 %, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-120 Metylglukosedioleat, Isopropyl Alcohol
Produktrecensioner
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Meds i syfte att informera och inspirera våra kunder. Endast verifierade köpare kan skriva en recension. Det kan du läsa mer om i
Meds recensionspolicy.
Marie
Anneli
Jenny