Till kassan
LH cosmetics Infinity Filter Light 9 g
Vegan

LH cosmetics Infinity Filter Light 9 g

Produkten har utgått
Beskrivning
Infinity Filter är det optimala löspuderet gjort av mineraler som ger din bas en mjuk matt finish med naturlig lyster. Pudrets fuktgivande egenskaper och dess finmalda och silkeslena formula gör att den fixerar din krämbas utan att framhäva hudens textur. Den verkar utjämnande och minimerar synligheten av fina linjer och ojämnheter, precis som ett filter!

Infinity Filter är ett transparent puder som kommer i tre olika nyanser. En transparent (Light) medan nyanserna Medium och Deep innehåller en hint av pigment för att passa olika hudtoner. Dessa två nyanser är även byggbara vilket innebär att de kan användas som ett vanligt fixeringspuder eller bygga upp högre täckning genom fler lager på antingen en krämbas eller på bar hud.

Produktfakta
Varumärke
EAN
7350003902331
Förpackningsstorlek
9 g
Jämförpris
4 211,11 kr/100 G
Ursprungsland
Italien
Innehåll
Silica, Mica, Kaolin, Pentylene Glycol, Glyceryl Caprylate, Dehydroacetic Acid, Glyceryl Undecylenate. MAY CONTAIN [+/-]:Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).
Produktrekommendationer
Något för dig?
Kontakta oss