Till kassan
Head & Shoulders DermaXPro Anti-Hair Fall Serum 145 ml

Head & Shoulders DermaXPro Anti-Hair Fall Serum 145 ml

Betyg 4,6 av 5 stjärnor 4,6 (10)
Finns i lager
69 kr
Hämta ut dina recept här!
Beskrivning
Upptäck hemligheten bakom ett fylligare och mjällfritt* hår med Head & Shoulders DermaXPro Anti-Hair Fall Serum. Denna leave-in-serum är utformat för att hjälpa till att bibehålla håret och ger näring och återfuktar hårbotten för att lindra torrhet och flagning*.

Vår expertformel innehåller ett ceramidkomplex som efterliknar den naturliga lipid som finns i huden och som håller ihop cellerna för att förhindra fuktförlust. Denna serum för torr hårbotten är berikad med koffein** och drivs av en kliniskt beprövad ingrediens, piroctone olamine. Med en lätt, icke-fet formula hjälper den till att återfukta hårbotten och omedelbart göra hårfibrerna tjockare. Vid fortsatt användning hjälper det till att fylla på en torr hårbotten och stärka håret från rötterna, vilket hjälper till att förhindra håravfall.

Det är kliniskt bevisat att det ökar hårets densitet på 8 veckor. När den används tillsammans med vårt DermaXPro Anti-Hair Fall Mjällschampo hjälper den till att rädda 6000 hårstrån tack vare förbättrad hårbibehållande.

(*Synliga flagor, vid regelbunden användning **Syntetiskt koffein)

Produktfakta
Varumärke
EAN
8700216533232
Förpackningsstorlek
145 ml
Jämförpris
47,59 kr/100 Ml
Ursprungsland
Frankrike
Dosering & Användning
APPLICERA PÅ HÅRBOTTEN & SKÖLJ EJ. Besök vår webbplats för detaljerad information om användning.
Innehåll
Alcohol Denat., Aqua, Caffeine, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Glycerin, Piroctone Olamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Menthol, Butylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Hexamethylindanopyran, Citric Acid, Propylene Glycol, Linalool, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Citrus Limon Peel Oil, Oryza Sativa Bran Extract, Limonene
Produktrecensioner
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Meds i syfte att informera och inspirera våra kunder. Endast verifierade köpare kan skriva en recension. Det kan du läsa mer om i Meds recensionspolicy.
Betyg 4,6 av 5 stjärnor 4,6 Baserat på 10 recensioner
7
2
1
0
0
Klicka ovan för att filtrera
Nathalié
Betyg 5 av 5 stjärnor
Hårbotten känns så ren och skön.
Linda
Betyg 3 av 5 stjärnor
Helt ok, vet ej om den ger effekt
M
Betyg 5 av 5 stjärnor
En favorit. Tycker den funkar faktiskt
Rigmor
Betyg 5 av 5 stjärnor
Samma jätte bra varor köper dom igen
Pernilla
Betyg 5 av 5 stjärnor
Den här produkten är helt klart min nya favorit. 🤩Suverän produkt. Älskar den. 😍
Maria
Betyg 5 av 5 stjärnor
Känns bra och kladdfri, lämnar ingen konstig hinna eller torkar ut som många andra serum kan göra. Doftar gott och fräscht. Ska testa ett par månader och se om den gör någon skillnad. *hoppas
Najat
Betyg 5 av 5 stjärnor
Super bra att stärka hår rotterna har fått nytta av den
Johanna
Betyg 5 av 5 stjärnor
Älskar doften. O känns fräsch att använda varje dag.
Pixie
Betyg 4 av 5 stjärnor
Har psorisis i hårbotten o denna lindrar riktigt bra, både mot klåda och torrhet. Bra pris också.
Köps ofta tillsammans
Produktrekommendationer
Något för dig?
Kontakta oss