Till kassan
BRUNS Kroppsskrubb Nº09 Unscented 250 g

BRUNS Kroppsskrubb Nº09 Unscented 250 g

Finns i lager
350 kr
Hämta ut dina recept här!
Beskrivning

En härligt återfuktande och mjukgörande peeling som lämnar en magiskt len känsla på huden. En fin blandning av vitt och brunt socker exfolierar huden på ett skonsamt sätt då sockret löses upp av det varma vattnet i duschen.

Ekologisk kallpressad rapsolja, ekologisk kallpressad kokosolja, ekologisk kallpressad solrosolja, squalane och ekologiskt nyponpulver bidrar alla till att ge huden spänst, återfuktning och exfoliering på ett naturligt och skönt sätt. Rapsoljan stimulerar blodcirkulationen, kokosoljan absorberas långsamt av huden och hjälper därigenom huden att hålla sig återfuktad, solrosoljan innehåller en hög halt av E-vitamin som stärker hudens barriär. Squalane ger en silkeslen känsla samtidigt som den är mjukgörande. Nyponfröpulvret är rikt på bland annat C-vitamin och A-vitamin och ger huden en mild peeling samtidigt som den verkar stimulerande. För bästa resultat, klappa huden försiktigt med en handduk, låt fukten vara kvar på huden och massera in med cirkulerande rörelser.

Din hud kommer vara härligt återfuktad resten av dagen.

Produktfakta
Varumärke
EAN
7350088612224
Förpackningsstorlek
250 g
Jämförpris
140 kr/100 G
Ursprungsland
Sverige
Innehåll
Ingredients: Sucrose, Brassica Campestris Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Rosa Canina Seed Powder, Helianthus Annuus Seed Oil, Squalane, Tocopherol
Köps ofta tillsammans
Produktrekommendationer
Något för dig?
Kontakta oss